Bioklimatická omítka

23.01.2023

Nejlepšího klimatu v místnosti dosáhnete s bioklimatickou omítkou Klimasan Perlit.

Co vlastně potřebujeme, abychom se doma cítili příjemně? I když si to ne vždy uvědomujeme, vlhkost je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu našeho bydlení a toho, jak se doma cítíme. Rozsah relativní vlhkosti mezi 40 a 60 % vnímáme jako příjemné klima v místnosti. Tajemství optimální pohody v interiéru spočívá ve vyvážené vlhkosti vzduchu, která je rovnoměrně udržovaná. Toho se nám ale mnohdy nedaří dosáhnout. Řešením je bioklimatická omítka.

Bioklimatická omítka je totiž díky svým vlastnostem přirozený regulátor vlhkosti v domě. Klimasan Perlit je minerální omítka na bázi vápna a bílého cementu. Je vysoce prodyšná a přirozeně dokáže regulovat vlhkost. Díky jemné a mikroporézní struktuře je regulace vlhkosti znásobena. V praxi to znamená, že bioklimatická omítka dokáže absorbovat více vlhkosti v kratším časovém horizontu oproti běžným sanačním omítkám. Jakmile vlhkost v místnosti klesne, klimatická omítka ji začne uvolňovat pomalu a rovnoměrně do vzduchu.

Mezi důležité schopnosti bioklimatické omítky patří její vysoká odolnost proti vlhkosti s protiplísňovou vlastností.Výsledky zkoumání dokazují, že klimatická omítka pomáhá udržovat ideální vlhkost v místnosti mezi a to je 40 a 60 %. Obsah vápna v omítce navíc výrazně snižuje riziko napadení této omítky mikroorganismy, protože vysoká hodnota pH 12 až 13 zajišťuje protiplísňové (působící proti plísním) a antibakteriální vlastnosti, které nemá žádná jiná omítka. Velkou výhodou je její antistatický povrch, to znamená, že zabraňuje usazování jemných prachových částic na jejím povrchu. Bioklimatická omítka absorbuje 3 - 4krát více vlhkosti než běžná sádrová omítka a zároveň dokáže absorbovat a uvolňovat podstatně větší množství vody než klasická omítka. Tato vysoce propustná lehčená omítková malta je vhodná do všech interiérů a přispívá tak ke zdravému bydlení a komfortnímu vnitřnímu klimatu po celý rok. Neobsahuje žádné škodlivé látky. Se svým účinkem regulujícím vlhkost a klima vytváří zdravé a pohodlné klima v místnosti po celý rok. Poskytuje ochranu proti plísním, snižuje VOC (těkavé organické sloučeniny) a váže škodlivý CO2.

Předejít plísním dokážete s omítkami Klimasan Perlit

Napsal: Jiří Švorc - Schwarz ml.