Klimatická omítka

14.02.2023

Klimatická omítka nejvyšší kvality již 35 let na trhu

Proč upřednostnit klimatickou omítku Klimasan Perlit před ostatními omítkami?

Lidé dnes tráví přibližně 80-90 % svého života v interiéru svého domu nebo bytu. Proto je vhodné věnovat zvláštní pozornost interiérovým úpravám a vnitřnímu klimatu. Denně spotřebujeme zhruba 15 kg vzduchu v přepočtu na litry se jedná o zhruba 12 000 litrů na jednoho člověka. Při tak velkém množství je kvalita vzduchu zcela zásadní. Vlhkost, čistota a teplota vzduchu mají rozhodující vliv na naše zdraví a v neposlední řadě i na kvalitu bydlení. Pokud tedy vnitřní klima v místnosti není dobré a k tomu ještě dostatečně nevětráme může to mít za následek uvolňování chemických a biologických látek do ovzduší v místnosti, které jsou škodlivé pro lidský organismus. Stejně jako kůže, i stěny domu potřebují dýchat a plnit řadu úkolů. Klimatická omítka není pouze funkční a designový prvek, ale může také plnit obzvláště důležitou, ale často podceňovanou vlastnost, to je regulace vnitřního klimatu.

Klimatická omítka Klimasan Perlit je přirozený regulátor vlhkosti zdiva. Klimasan Perlit je minerální omítka s obsahem perlitu. Perlit je amorfní vulkanické sklo s vysokým obsahem vody. V přírodě se běžně vyskytuje a mezi jeho zvláštní vlastnosti patří, že po dosažení určité teploty velmi výrazně zvětšuje svůj objem (expanduje). Klimatická omítka je prodyšná a přirozeně reguluje vlhkost, díky jemné, mikroporézní struktuře je tento efekt násoben. V praxi to znamená následující: Klimasan Perlit dokáže absorbovat více vlhkosti v kratším časovém horizontu než běžné sanační omítky. Jakmile vlhkost klesne, uvolňuje ji pomalu a rovnoměrně do vzduchu, tak aby vnitřní vlhkost vzduchu nestoupla nad hranici pro ideální vnitřní klima.

Výhody klimatické omítky Klimasan Perlit.

Naše zkoušky potvrdili, že klimatická omítka Klimasan Perlit zabraňuje tvoření plísní a bakterií na jejím povrchu.

Výsledky zkoušek také dokazují, že klimatická omítka pomáhá udržovat ideální vlhkost v místnosti mezi 40 % a maximálně 60 %, což je ideální klima pro obytné části našeho domova. Obsah vápna a perlitu v omítce navíc výrazně snižuje riziko napadení této omítky mikroorganismy, protože vysoká hodnota pH námi prodávané klimatické omítky zajišťuje protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Další výhodou je její antistatický povrch, který zabraňuje usazování jemných prachových částic. Omítka má také nižší součinitel tepelné vodivosti, čím je hodnota nižší tím je kvalita tepelné izolace vyšší a teplo uniká přes takový materiál pomaleji.

Klimasan Perlit a jeho další schopnosti:

Snižuje obsah dusíku ve vzduchu, stejně tak i koncentraci chlorovaných uhlovodíků

má špičkové antibakteriální účinky, zamezuje množení bakterií, kvasinek, řas i plísní.

Jedinečná vlastnost Klimasanu umožňuje, že při kontaktu s vlhkostí dojde k chemické reakci, při které se uvolní teplo, tím dokáže značně regulovat vlhkost, která se následně odpařuje ze zdiva ven, ale jen v takovém množství, aby se nezvýšila vlhkost v místnosti. Proces odpařování vlhkosti je pomalý a postupný, díky tomu se nezvyšuje vnitřní vlhkost nad 60 %.

Klimasan Perlit je vhodný pro použití do vnitřních prostor, jakou jsou:

 • BYTY, RODINNÉ DOMY, KOUPELNY, PRÁDELNY
 • ŠKOLY, FITNESS CENTRA, WELLNESS CENTRA, BAZÉNY, ŠATNY
 • NEMOCNICE A ZDRAVOTNICKÉ ZAŘÍZENÍ
 • RESTAURACE, KUCHYNĚ, POTRAVINÁŘSKÉ PODNIKY
 • KANCELÁŘE, HISTORICKÉ BUDOVY, SKLEPNÍ PROSTORY

Výhody, které Vás přesvědčí:

 • Dokonalá absorpce vlhkosti o 50 % lepší absorpce vlhkosti než u sanační omítky.
 • Jeden systém na všechno - minerální systém pro novostavby, renovace a rekonstrukce starých budov
 • Bezpečné a snadné zpracování
 • Minerální systém se snadno nanáší a zpracovává.
 • Optimální regulace vlhkosti: K dosažení optimální regulace vlhkosti stačí tloušťka vrstvy 3 mm.
 • Přírodní a ekologická Všechny produkty v systému byly oceněny značkou kvality.

Napsal: Jiří Švorc - Schwarz ml.