Vápenná omítka

08.03.2023

Mnoho majitelů budov si nyní uvědomuje, jak dobré jsou vápenné omítky (bez cementu, bez chemických přísad) pro vnitřní klima. Rádi bychom Vám ukázali, že s vápennými omítkami je i vizuálně možné udělat krásný a pro zdraví optimální interiér. Náš partner Achim Ober ze společnosti W-T-P Kroiher und Ober GmbH nám poskytl skvělé fotografie jednoho ze svých projektů, kde byl použit Klimasan Antik.
Následující snímky ukazují novostavbu, která byla opatřena přírodní vápennou omítkou. Podle našeho názoru se jedná o velmi dobrý příklad rozmanitých možností vápenných omítek:

Vápenné omítky regulují vlhkost vzduchu


Tím je zajištěno vhodné vnitřní klima v domě nebo místnostech, ve kterých se obyvatelé cítí velmi příjemně.

Vápenné omítky zabraňují tvorbě plísní


Jelikož vápenné omítky pohlcují vlhkost, kterou odvádějí i z povrchu, plísně nemají základ pro svůj růst a množení. Bez vlhkosti se plísně nedokáží tvořit. Kromě toho jsou vápenné omítky vysoce zásadité, což plísně nemají rády.

Vápno pohlcuje pachy


Přírodní vápno je proto ideální omítkou, zejména v kuchyni, sušárně. Tam, kde lze očekávat zápach a vlhkost, může vápenná omítka ukázat, co vše dokáže.

Suché zdi s vápennou omítkou


Nejen vlhké sklepní stěny lze sanovat vápennými omítkami. Omítky, které pohlcují a především uvolňují vlhkost, nabývají na významu i v moderní bytové výstavbě. Pokud přestane fungovat izolace, zdivo může začít vlhnout. Proto se používají omítky, které dokáží čelit vlhkosti zdiva. Pro nás je číslo 1: přírodní vápenná omítka bez příměsi cementu.

Vápenná omítka je cenově výhodná


Lidé, kteří si dnes kupují automobil, tak se informují o pořizovací ceně, nákladech na servis nebo ceně při dalším prodeji. Znám lidi, kteří o autě před jeho koupí vědí víc než samotný výrobce. U stavebních materiálů tomu ale tak není. Počítá se pouze s náklady na zpracování, ale co náklady na údržbu domu, hodnota nemovitosti při dalším prodeji, životnost stavebního materiálu atd.
To vše se u automobilů zohledňuje, ale u stavebních materiálů nikoli. Přírodní vápenné omítky chrání budovy a jsou přínosem pro obyvatele, a to i za 50 nebo 100 let.

V našem portfoliu najdete vápenné omítky bez cementu v nejvyšší kvalitě uznávané nejen v Německu.